אימון זוגי

אימון זוגי

 

שאלה: משהו בזוגיות הלך לכם לאיבוד?

כשאתם מאבדים משהו ממש יקר, כמו תכשיט למשל, לבטח תהפכו עולמות כדי למצאו  ולהחזירו אליכם. ומה עם האמון, התשוקה, האינטימיות והתקשורת שהולכים לאיבוד לפעמים בזוגיות? הרי הם יקרים יותר מכל תכשיט, ובהחלט שווה להשקיע מאמץ אמיתי על מנת להחזיר אותם אליכם.

 

עובדה: משברים בזוגיות קורים

בני זוג עוברים שלבים ושינויים שונים במהלך החיים המשותפים, אם בעקבות אירועים חיצוניים ואם כתוצאה מתהליכים רגשיים פנימיים. כל אלה משפיעים על מרקם הזוגיות ולעיתים אף עלולים לפגוע בו – זה קורה לבני זוג רבים. אם נוסיף על כך את השחיקה ואת הלחץ בחיי היומיום, אפשר להבין מדוע משברים בזוגיות הינם דבר שכיח, ולמה זוגות רבים יורדים אל שולי מסלול הזוגיות ולא יודעים כיצד לחזור לנתיב הבטוח.

 

בשורה: אימון זוגי ממוקד יחזיר את הזוגיות למסלול

כשהזוגיות חורקת, אפשר לשמור על דפוסי ההתנהגות הקיימים, לחוות תסכול מכך שדבר לא השתנה, לחיות בהשלמה עם הקשר הרע או להרים ידיים ולוותר על הקשר. מצד שני,  אפשר להתחיל אימון זוגי ולפעול להשגת השינוי המיוחל. טיפול זוגי ממוקד וחווייתי, המתבצע מתוך הכרה בחשיבות הקשר הזוגי, ומתוך נכונות להשקיע בו – עשוי להחיות מחדש את התקשורת בין בני הזוג. בכל שלב ובכל שעה קשה ניתן להיעזר בטיפול זוגי ולשנות תפקידים, אמונות ותפיסות לנוכח המצב הנתון.

 

אתם מוזמנים להכיר שיטת אימון זוגי אפקטיבית במיוחד

שיטת האימון הזוגי שפיתחתי מסייעת לבני זוג לגלות את כוחות הריפוי הפנימיים שקיימים בהם ולהשתמש בהם להחייאת הקשר. מדובר בתהליך ממוקד וחווייתי של אימון זוגי קצר מועד, הכולל סדרת מפגשים אישיים. במסגרת זו אני מציידת את בני הזוג בכלים יעילים ופשוטים, שיסייעו להם להתגבר על משבר הזוגיות הנוכחי, לבסס מערכת יחסים המגובה בתקשורת טובה, ואף להתמודד בהמשך עם בעיות שצצות בחיי היומיום ופוגעות בהרמוניה הזוגית. זכות גדולה היא עבורי להוביל את תהליך ההחייאה הזה, ולראות איך זוגות רבים מצליחים להתגבר על תסכול, כעסים, שחיקה וחוסר אמון שנרקמו במשך שנים ואירועים. בד בבד הם  מצליחים להחזיר אל הקשר את התשוקה, האינטימיות והחוסן, ולזכות מחדש בזוגיות הרמונית.

 

כלי ה-CBT ושיטת הש.מ.ש – "המכשירים" לתיקון הזוגיות

באימון ובטיפול הזוגי אני נעזרת בכלי  ה-CBT (פסיכולוגיה התנהגותית קוגניטיבית) ובשיטת ש.מ.ש לתקשורת תוצאתית, פרי פיתוחי.

 

אימון זוגי בשיטת ש.מ.ש מתחלק לשלושה שלבים:

  • בשלב השמיים הבהירים אני פוגשת את בני הזוג ומפגישה אותם במסגרת של סיטואציה נעימה ומפויסת. השלב מאופיין בהקשבה ובאמפתיה, ובגילוי הכוחות ונקודות הרגישות של כל אחד. כל צד מביא את נוכחותו למרחב מתוך הסכמה ורצון לבנייה מחודשת של תקשורת זוגית מעצימה.
  • שלב המבול מציף את הקונפליקטים, התסכול והכעסים שנצברו לעיתים לאורך שנים. בשלב זה עולות גם ההתנגדויות השונות בהן חשוב לטפל.

שלב השקט שאחרי הסערה מתמקד במציאת פתרונות והצטיידות בכלים מעשיים שיסייעו לניהול תקשורת מוצלחת.

 

כשהשמש חוזרת להאיר על הקשר הזוגי….

בסיום האימון הזוגי יוכלו בני הזוג ליהנות ממערכת יחסים איתנה ויציבה יותר. האימון יחזק את האמון במערכת הזוגית ויאפשר לכל אחד מבני הזוג להבין את צרכי הצד השני ולפעול בהתאם. עתה, כשהם עומדים על מסלול חדש ומצוידים בכלים טובים, יוכלו בני הזוג לנהל בכוחות עצמם את הקשר באופן אופטימלי וליהנות מחדוות הזוגיות והאהבה.

למאמרים בנושא זוגיות

אל תתנו לזוגיות שלכם ללכת לאיבוד
צרו איתי קשר לקביעת פגישה ראשונית
ויחד ניצור שינוי משמעותי ומשמח בחייכם

052-2221800