הדרכת הורים – הדינמיקה מחייבת!

אחד התחומים המרתקים ביותר בעולם האימון והטיפול הינו הדרכת הורים במסגרת אימון לניהול מערכות יחסים במשפחה. כיום זהו תחום מתפתח במיוחד, שכן בתקופה המאופיינת בשינויים ‏מהירים ובתהפוכות טכנולוגיות, מטבע הדברים צצות גם בעיות חדשות. את הפתרונות עבורן עשויה לספק רק הדרכת הורים מקצועית, המתעדכנת באופן שוטף ומועברת ע"י מומחים לדבר.


כשיש בעיות לא שוברים את הכלים – רוכשים אותם!

כל הורה נאלץ להתמודד עם מצבי לחץ ומשברים במשפחה. כמו כן, רובנו מתלבטים בשאלות כגון: מהי חלוקת התפקידים ההוגנת במשפחה, איך מציבים גבולות, ועוד. יתרה מזאת, לפעמים איננו יכולים או מעוניינים לראות את נורות האזהרה, ולא תמיד יש לנו את הכוחות ‏והכלים להתמודד עם הבעיות והקונפליקטים בתוך ‏המשפחה. מצבים כאלה עלולים להוביל לשבר משפחתי ולתחושת כישלון הורי, המלווים בתסכול ובכאב גדול.

הבשורה הטובה היא, שאפשר לרכוש כלים שעשויים לסייע לכם לפתור בקלות ובמהירות גם קשיים שנראים גדולים וסבוכים. באמצעות אימון והדרכת הורים תוכלו לקבל את הידע, הכוח והאומץ להגדיר מטרות הוריות, ולהתפנות להשיגן ממקום נינוח, שכלתני ואסרטיבי.


השיטה הייחודית שלי לאימון וטיפול בתקשורת הורים וילדים

 במהלך השנים רכשתי ניסיון וידע באימון הורים ובניהול מערכות יחסים במשפחה. בשנים האחרונות התחדשתי והתמחיתי בגישות העדכניות ביותר, ואני משתמשת בכלי ה-CBT (פסיכותרפיה התנהגותית קוגנטיבית). בנוסף, פיתחתי את מודל הש.מ.ש, אותו אני מיישמת גם במסגרת אימון והדרכת הורים. התהליך האימוני שלי מותאם ספציפית לקצב ולסגנון של ההורה, שהינו שותף פעיל ומשמעותי במסגרתו. המפגשים עצמם חווייתיים ונינוחים, וכוללים שיחות אישיות, שאלונים, משחקי תפקידים ותרגול ממוקד, המסייעים להגיע לתוצאות משמעותיות בזמן קצר.


והעיקר – יש תוצאות!

אימון התנהגותי קוגניטיבי והדרכת הורים עפ"י מודל הש.מ.ש מניבים תוצאות חד משמעיות:

  • חיזוק הסמכות ההורית.
  • הקניית כלים לשיפור מיומנויות תקשורת בינאישית במשפחה, ולקיום דיאלוג פורה ומשמעותי בין הורים לילדים.
  • לימוד דרכים להתמודדות מוצלחת עם מצבי לחץ ומשבר.
  • הפנמת כללים לניהול זמן ותקציב באופן יעיל ואפקטיבי.


אם תרצו – יש גם סדנאות והרצאות

ישנם אנשים המעוניינים להעמיק בנקודה מסוימת שמציקה להם במיוחד במערכת המשפחתית, כגון: התמודדות במצבי לחץ ומשבר, שיפור יחסים במשפחה, שינויים טכנולוגים מהירים המשפיעים על הקשר בין הורים וילדים, לחץ חברתי, מעברים, תחרותיות, הישגיות, כישורים חברתיים, דרישות לימודיות. מן הסתם נתקלתם בסוגיות אלה לא פעם.

כמענה לצורך, בניתי סדנאות להדרכה של הורים בגישת ה-CBT, הנותנות מענה לשלל הבעיות הבוערות עימן מתמודדים הורים בשגרת היום, ומסייעות לשפר את ההתנהלות ההורית במרחב המשפחתי. בסדנאות אלו אני מנחילה להורים ידע רלוונטי, מענה ממוקד וכלים אפקטיביים להתמודדות בהתנהלות השוטפת עם הילדים, ולפתרון קשיים ודילמות במערכות היחסים המשפחתיות. להמשך קריאה אודות סדנאות הורים

למאמרים בנושא הדרכה והנחיית הורים

 

צרו איתי קשר או בטלפון לפגישה ראשונית,
בה נתאים את הפתרון הנכון למשפחה שלכם
עליזה צביה 052-2221800